جلسه چهل و هشتم دوره مقدماتی

حرکت شانزدهم، دوره ی مقدماتی رقص آذربایجانی ملی

در این ویدئو از دوره مقدماتی آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از پر تکرار ترین و پر کاربردترین حرکات رقص آذری می پردازیم.
مجموعه رقص آرکان دنس در نظر دارد تا به صورت نکته به نکته و دقیق این حرکت رقص ترکی را مورد بررسی قرار دهد.
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت شانزدهم از رقص ملی می پردازیم .قطعا آموختن نکات اولیه این حرکت رقص آذربایجانی به زیبایی رقص آذری شما کمک شایان می کند.
حرکتی که وب سایت آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است. در بخش اول و دوم  حرکت، پای راست خود را با وضعیت پوینت بدون این که لگنتان جابجا شود  به سمت سه رخ چپ، پرتاب می کنیم.در در سه بخش انتهایی حرکت، قازما یا همان اتولمه را اجرا می کنیم.اجرا این قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست.نکته قابل توجه در حرکت قازما، جابجایی پا از سه رخ چپ  به سه رخ راست  با سه حرکت می باشد. در بخش اول و دوم حرکت دست چپ را روی پس سر قرار داده و نگاه به سمت مستقیم  صورت می گیرد.در سه بخش انتهایی حرکت، هر دو دست باز شده و نگاه به سمت  مستقیم صورت میگیرد .و بالعکس.

در این حرکت از رقص آذربایجانی،پرش کوتاه یا لی، روی پا مخالف بسیار حائز اهمیت می باشدو همچنین هر چه دست ها و پاها صاف تر و منظم تر انجام شود بیشتر مورد توجه مخاطبین و علاقمندان رقص آذربایجانی قرار میگیرد.

 

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری