جلسه چهل و سوم  دوره مقدماتی

حرکت دوازدهم، دوره ی مقدماتی رقص ملی آذربایجانی

در این ویدئو از دوره مقدماتی آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین حرکات رقص آذری می پردازیم.
وب سایت آرکان دنس در نظر دارد تا به صورت کامل و بی نقص این حرکت رقص ترکی را مورد بررسی قرار دهد.
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت دوازدهم از رقص ملی می پردازیم .قطعا آموختن نکات اولیه این حرکت رقص آذربایجانی به زیبایی رقص آذری شما کمک شایان می کند.
حرکتی که مجموعه آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است. که به صورت چرخش در جا انجام می شود.در بخش اول حرکت پای راست خود را با وضعیت پوینت و بدون خم شدگی ۹۰ درجه در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخانیم و روی زمین ستون می کنیم، سپس پای چپ را ازناحیه پشت بر روی زمین قرار می دهیم.در بخش دوم پا چپ  را به صورت صاف و پوینت باز می کنیم . در سه بخش انتهایی حرکت، قازما یا همان اتولمه را اجرا می کنیم.اجرا این قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست. در بخش اول حرکت دست چپ را روی پس سر قرار  می دهیم .در بخش دوم دست ها دوباره باز شده. نگاه ها در هر پنج بخش به سمت  مستقیم صورت میگیرد .این حرکت را چهار بار تکرار می کنیم تا یک دور کامل بچرخیم.

در هنر رقص آذربایجانی هر چه دست ها و پاها صاف تر و منظم تر انجام شود بیشتر مورد توجه مخاطبین و علاقمندان رقص آذربایجانی قرار میگیرد.

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری