جلسه نوزدهم دوره پیشرفته

حرکت اول دوره ی پیشرفته رقص آذربایجانی طراحی رستمی

در این ویدئو از دوره پیشرفته آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از مهم ترین و جذاب ترین حرکات رقص آذری می پردازیم.
با وب سایت آرکان دنس همراه باشید تا به صورت دقیق و بی نقص  این حرکت که به یاپپا مشهور است را مورد بررسی  قرار دهیم
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت اول از طراحی رستمی می پردازیم .قطعا آموختن  این حرکت رقص آذربایجانی به زیبایی رقص آذری شما کمک فراوانی می کند.
حرکتی که مجموعه آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است.این حرکت به یاپپا مشهور است .در بخش اول حرکت پای راست خود را به صورت پوینت جمع کرده و کمی جلوتر کف پا را به صورت مورب به سمت سه رخ چپ،میچسبانیم. پای مقابل، به میزانی شکست پیدا می کند که بالاتنه شما صاف بماند. در بخش دوم حرکت یک پرش ساکن زده و پا را به صورت پوینت به سمت سه رخ چپ باز می شود. در سه بخش انتهایی حرکت، قازما یا همان اتولمه را به صورت چرخش درجا اجرا می کنیم. به این صورت که از سه رخ چپ با سه حرکت پا به سه رخ راست می رویم.اجرا قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست. در بخش اول حرکت دست چپ را روی زیر بغل چپ و دست راست را باز و کف دست به سمت را بالا نگه میداریم و نگاه به سمت راست معطوف می شود.در بخش دوم دست ها دوباره باز شده و نگاه به سمت  مستقیم صورت میگیرد .و بالعکس.

امیدواریم با یادگیری این ویدئوهای آموزشی سهم خود را در گسترش و زنده نگه داشتن فرهنگ غنی و کهن آذربایجان ایفا کرده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری