جلسه سی و سوم دوره پیشرفته

حرکت دوازدهم دوره ی پیشرفته رقص آذربایجانی طراحی رستمی

در این ویدئو از دوره مقدماتی آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از مهم ترین و جذاب ترین حرکات رقص آذری می پردازیم.
مجموعه رقص آرکان دنس در نظر دارد تا به صورت نکته به نکته و دقیق این حرکت رقص ترکی را مورد بررسی قرار دهد.
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت دوازدهم تنظیم رستمی که پنج بخش از یک حرکت نوزده بخشی می باشد.می پردازیم.قطعا آموختن نکات اولیه این حرکت رقص آذربایجانی به زیبایی رقص آذری شما کمک شایان می کند.
حرکتی که مجموعه آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است.این حرکت به چاخماق مشهور است .در بخش اول حرکت پای راست خود را با وضعیت پوینت جمع کرده و از بالا  به سمت پایین سینه پا را به زمین  میزنیم.در بخش دوم پا را به صورت پوینت به سمت جلو باز می کنیم . در سه بخش انتهایی حرکت، قازما یا همان اتولمه را اجرا می کنیم.اجرا این قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست. در بخش اول حرکت دست راست را روی پس سر قرار داده و دست چپ را صاف به پهلو باز می کنید. و نگاه به سمت چپ معطوف می شود.در بخش دوم دست ها دوباره باز شده و نگاه به سمت  مستقیم صورت میگیرد .و بالعکس.

در هنر رقص آذربایجانی هر چه دست ها و پاها صاف تر و منظم تر انجام شود بیشتر مورد توجه مخاطبین و علاقمندان رقص آذربایجانی قرار میگیرد

 

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری