جلسه سی و دوم دوره مقدماتی

حرکت چهارم، دوره ی مقدماتی رقص آذربایجانی

در این ویدئو از دوره مقدماتی آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از مهم ترین و جذاب ترین حرکات رقص آذری می پردازیم.
با وب سایت آرکان دنس همراه باشید تا به صورت اختصاصی این حرکت که به یاپپا مشهور است را مورد بررسی  قرار دهیم
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت چهارم از رقص ملی می پردازیم .قطعا آموختن  این حرکت رقص آذربایجانی به زیبایی رقص آذری شما کمک فراوانی می کند.
حرکتی که مجموعه آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است.این حرکت به یاپپا مشهور است .در بخش اول حرکت پای راست خود را به صورت پوینت جمع کرده و کمی جلوتر کف پا را صاف و کامل به زمین میچسبانیم پای مقابل به میزانی شکست پیدا می کند که بالاتنه شما صاف بماند. در بخش دوم حرکت یک پرش ساکن زده و پا را به صورت پوینت به سمت جلو پرتاب می کنیم و در سه بخش انتهایی حرکت، قازما یا همان اتولمه را اجرا می کنیم.اجرا این قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست. در بخش اول حرکت دست چپ را روی پس سر قرار داده و دست راست را باز نگه میداریم و نگاه به سمت راست معطوف می شود.در بخش دوم دست ها دوباره باز شده و نگاه به سمت  مستقیم صورت میگیرد .و بالعکس.

امیدواریم با یادگیری این ویدئوهای آموزشی سهم خود را در گسترش و زنده نگه داشتن فرهنگ غنی و کهن آذربایجان ایفا کرده باشید.

 

 

 

 

 

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری