جلسه بیستم و سوم دوره پیشرفته

حرکت پنجم دوره ی پیشرفته رقص آذربایجانی طراحی رستمی

در این ویدئو از دوره پیشرفته آموزش رقص آذربایجانی، به معرفی یکی از جذابترین و در عین حال ساده ترین، حرکات رقص آذری می پردازیم.
مجموعه رقص آرکان دنس در نظر دارد تا به صورت عملی و صحیح این حرکت را، مورد بررسی قرار دهد.
ما در این ویدئو آموزشی به طور جامع به بررسی حرکت پنجم از طراحی رستمی می پردازیم .قطعا آموختن اصول اولیه این حرکت  به رقص آذربایجانی و اجرای شما زیبایی منحصر به فردی می بخشد.
حرکتی که مجموعه آرکان دنس در این ویدئو قرار داده شامل یک حرکت پنج بخشی است.این حرکت در سه رخ چپ و راست انجام می شود. در شروع حرکت پای چپ خود را با وضعیت پوینت نگه می دارید.در بخش اول.تمام بدن خود به جز زانو تا کف پای چپ را به جهت سه رخ چپ می چرخانیم .با این وضعیت زانو خم شده و قوزک پای چپ به زانوی پای راست می چسبد. در بخش دوم حرکت .پای چپ را پوینت میکنیم .و نهایتا در سه بخش انتهایی حرکت  قازما یا همان اتولمه را اجرا می کنیم.اجرا این قازما بدین صورت است که بدون اینکه از زمین جدا شود سه بار پاهای خود را سر می دهیم .نکته قابل توجه در حرکت قازما ثبات در بالاتنه شماست. در بخش اول حرکت دست چپ را روی پس سر قرار داده و دست راست روی پهلو قرار میگیرد .در بخش دوم دست ها دوباره باز شده و نگاه هم جهت بدن شما است .

 در هنر رقص آذربایجانی هر چه دست ها و پاها صاف تر و منظم تر انجام شود بیشتر مورد توجه مخاطبین و علاقمندان رقص آذربایجانی قرار میگیرد.

ویدیوهای مشابه

پشتیبانی
سفارشات
خرید دوره
اینستاگرام
کلاس حضوری